شما اینجا هستید
آخرین اخبار » با اجرای پروژه هشت کیلومتری مشکل آب شهرستان اندیکا برای همیشه حل می شود

با اجرای پروژه هشت کیلومتری مشکل آب شهرستان اندیکا برای همیشه حل می شود

مدیر عامل آبفا خوزستان گفت ؛ظرفیت آب در شهرستان اندیکا خوب است اما به لحاظ تاسیسات آبی مشکل دارند که در حال رفع آن‌ها هستیم.

وی افزود: برای حل مشکل این تاسیسات حدود هشت کیلومتر خطوط لوله‌کشی ۱۶ و هشت اینچ را باید تعویض کنیم که طرح مربوط به این تاسیسات در حال مناقصه است تا پس از تعیین پیمانکار اجرای طرح لوله‌کشی انجام شود.

مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان گفت: با توجه به انتقال آب از سد شهید عباس پور به شهرستان اندیکا در حال خریداری چند پمپ به عنوان رزرو هستیم که آب را از دریاچه سد شهید عباس پور منتقل کند.

کرمی‌نژاد با بیان اینکه در مرکز اندیکا(روستای قلعه خواجه) هیچ مشکلی به لحاظ آب نداریم، عنوان کرد: حدود ۶۰ خانوار در روستاهای مختلف اندیکا مشکل آب دارند که آب مورد نیاز آن‌ها هم به واسطه شبکه و هم به واسطه تانکر تامین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای پروژه هشت کلیومتری تاسیسات آبرسانی در شهرستان اندیکا مشکل آب در این روستاها برای همیشه حل خواهد شد، بیان کرد: مشکل تاسیسات مربوط به الان نیست و بسیار قدیمی است و حتی زمانی که میلیاردها مترمکعب آب وجود داشته باشد فشار آب در روستاها ضعیف است.

کرمی‌نژاد با اشاره به دلایل افت فشار آب در شهرستان اندیکا، گفت: در مسیر لوله کشی گاهی به جای استفاده از لوله ۱۴ اینچ از لوله ۶ اینچ استفاده شده است که این عامل سبب افت فشار در برخی مناطق شده است.

وی افزود: اگر چه گاهی آب قطع می‌شود اما به این معنی نیست که کمبود آب در مناطق مختلف وجود داشته باشد و در طول روز آب وجود دارد ولی ضعیف است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| خبری-تحلیلی-ایران مهر مسجدسلیمان