شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کارگاه آموزشی اطفای آتش سوزی مراتع در مسجدسلیمان برگزار شد

 

پایگاه خبری ایران مهر:کارگاه آموزشی یک روزه اطفای آتش سوزی مراتع با حضور کارکنان اداره های حفاظت محیط زیست – منابع طبیعی و سازمان های مردم نهاد در مسجدسلیمان برگزار شد .
در این کارگاه آموزشی رئیس ادارهHSE  شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به عنوان مدرس دوره با بیان الزامات قانونی در صیانت از محیط زیست و نیز خط مشی سازمان و مدیریت در پاسداشت این سرمایه ملی، از اهتمام این اداره در حمایت و پشتیبانی از ارگان ها و سازمان های مردم نهاد در شهرستان مسجدسلیمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ،فرید غلامی حموله با یادآور شدن خسارت سالیانه حدود ۳۲۰۰ میلیارد ریالی ناشی آتش سوزی مراتع و جنگلها در کشور گفت : از جمله نقاط ضعف موجود در سازمان ها در مواجهه با این مقوله، عدم وجود آموزش های تخصصی و ناهماهنگی سازمان ها و سازمان های مردم نهاد می باشد .
وی با اشاره به اینکه که اداره HSE علیرغم کمبود شدید نیروی انسانی و تجهیزاتی، با همکاری اداره های منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان، اقدام به برگزاری این کارگاه آموزشی در دو بخش تئوری و عملی نموده است افزود : بخش تئوری این کارگاه شامل ارائه انواع نیازهای مطالعاتی، تاکتیکها ، متدها و تجهیزات به روز اطفای آتش سوزی ، و در بخش دوم، اجرای تمرین عملی- آموزشی با حضور اعضای سازمان های مردم نهاد ، گروه های اجتماع محور و کارکنان ارگانهای ذیربط و با پیشتیبانی تجهیزاتی و خودروهای اطفای آتش نمود.
فرید غلامی افزود: با توجه به در پیش بودن روز ۵ ژوئن ، روز جهانی محیط زیست امید است برگزاری این قبیل کارگاه ها، گام مؤثری در ارتقاء سطح آگاهی افراد و هماهنگی سازمان ها، و در پی آن حفظ محیط زیست و اکو سیستمی که در آن زندگی می کنیم داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| خبری-تحلیلی-ایران مهر مسجدسلیمان