• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۲۳
  • شناسه خبر: 4365

آیین رونمایی ازآلبوم نیم دری در خانه کتاب بامداد برگزار گردید

آیین رونمایی ازآلبوم نیم دری در خانه کتاب بامداد برگزار گردید خانه کتاب بامداد این بار در ادامه ی روند “ری گشون ” از آثار هنرمندان با حضور حمیدحیدری رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان و اساتیدی همچو ...

آیین رونمایی ازآلبوم نیم دری در خانه کتاب بامداد برگزار گردید

خانه کتاب بامداد این بار در ادامه ی روند “ری گشون ” از آثار هنرمندان با حضور حمیدحیدری رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان و اساتیدی همچون کاووس قلی گله ، استاد سید اکبر موسوی ، استاد شیرعلی زاده و استاد جهانگیر مکی پور ، پدرو مادر و همسر خواننده ی اثر شیروان نصراله پور و روسای انجمن های هنری شعر ، نمایش ، تجسمی و علاقمندان و دوست داران موسیقی از آلبوم موسیقی نیم دری رونمایی کرد .
جاوید قبادی ریس انجمن قلم ، کارشناش ارشد ادبیات و از فعالان حوزه ی فرهنگ و هنر در ابتدای این مراسم از یک دهه تلاش شیروان بختیار (نصراله پور ) برای خلق آلبوم نیمدری یاد کرد وروند این زایش هنری را بر همراهان و دوستان هم سخت دانست و افزود ؛ اما نتیجه ی کار مهم بود که شیروان امروز ثابت کرد در طول زمان حتی اگر دشواری های بسیار باشد میتوان هنرمندانه از آنها عبور کرد .
در ادامه حسین مددی اهنگساز و کارشناس و محقق هنری و خالق آثار متعدد موسیقی در باب چگونگی موسیقی بختیاری سخن گفت و از بخشهای آوازی و سازی که شاکله ی موسیقی بختیاری را رقم زده اند یاد کرد و افزود :امروز نیاز جامعه بختیاری این است که با حمایت از هنرمندان ، فرهنگ غنی بختیاری را زنده نگه داریم و به دست آیندگان بسپاریم ایشان در ادامه به آلبوم نیمدری پرداخت و این اثر را یکی از آثار فاخر سالهای اخیر دانست که با صدای شیروان بختیار روانه ی بازار موسیقی فولکلوریک ایران زمین شد.
در ادامه این مراسم رحیم جلیلی شاعر جوان مسجدسلیمانی دو شعر را تقدیم شیروان بختیار کرد .
سپس شیروان بختیار در در این آیین از روند خلق البوم نیمدری سخن گفت و از همه ی کسانی که مادی و معنوی او را حمایت کردند صمیمانه تجلیل کرد . ایشان نیم دری را همچون دریچه ای دانست که نگاه و اندیشه ای نو به موسیقی بختیاری دارد ، همکاری ایشان با استاد بی بدیل نی در موسیقی بختیاری استاد علی حافظی بخش زیادی از صحبتهای شیروان بود وسالهایی که این هنرمندان در کنار هم برای ماندگاری فرهنگ و هنر تلاش کردند و حاصل یک دهه همکاری که به خلق اثری فاخر در موسیقی ایل بختیاری گردید .
ایشان در ادامه از چگونگی اشنایی با تنظیم کننده اثر یاد کرد و افزود ؛ سعید قربانی با جدیت و عشق به این اثر جان داد و سهم بزرگی در این کار دارد.وی همچنین گفت ؛ من محصول فرهنگ و هنر مسجدسلیمان هستم ، هنری که در آن بزرگانی همچون زنده یاد بهمن علادین ، رشد و نمو یافتند .
در پایان این برنامه جاوید قبادی مدیر خانه ی کتاب بامداد از حاج نجف بهادری بعنوان اولین نفری که حامی شیروان بختیار شد تا به شکل حرفه ای موسیقی را دنبال کند درخواست کرد تا ایشان آیین رو گشون را انجام دهد .
به گزارش پایگاه خبری ایران مهر : این اثر از ۶ ملودی تشکیل شده است، ۴ ملودی آن را با ترانه سرایی جدید و ۲ ملودی دیگر را از ملودی های قدیمی با نام های “هری صنم” و “ترنه شل لال” بازخوانی شده است وجشن امضا در خانه ی کتاب بامداد شروع فصل جدیدی برای آلبوم نیمدری و شیروان بختیار بود و این اثر بصورت رسمی وارد دنیای هنر موسیقی شد.