• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۷-۰۵
  • شناسه خبر: 4180

علی اکبر ناطق نوری از پروژه در حال ساخت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان بازدید کرد.

علی اکبر ناطق نوری از پروژه در حال ساخت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان بازدید کرد. حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری عضومجمع تشخیص مصلحت نظام،دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیاسر ...

علی اکبر ناطق نوری از پروژه در حال ساخت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری عضومجمع تشخیص مصلحت نظام،دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیاسرپرست فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان از پروژه درحال احداث شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان بازدید به عمل آوردند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان در جلسه ای که پس از بازدید در سالن اجتماعات این شرکت برگزارشد اظهار داشت: ضمن قدر دانی از زحمات دکتر شریعتی استاندار دلسوز خوزستان که سلامتی خود را پای کارشان نیز گذاشتند در ارتباط با وی باید عنوان کنم بااینکه اصلاح طلب است اما اصول گراها بیشتر دوستشان دارند .

وی در ارتباط با مشکلات مسجدسلیمان توضیح داد: با گذر زمان مشکلات چندین ساله شهر مسجدسلیمان روی هم انبار شدند اکثر بافت های مسکونی شهرستان فرسوده و آمار بیکاری نیز فراوان است.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی براساس تصمیماتی قرار بود بساط شرکت نفت را در این شهر برچیده شود اما باپیگیری ها ی صورت گرفته بار دیگر فعال شد .

وی تصریح کرد: طی این چند سال دولت به علت کمبود منابع نتوانست آن طور که در خور مسجدسلیمان است به این شهر رسیدگی کند و زلزله اخیر سبب خیری شد که منابع خوبی نصیب این شهرستان شود.

حجتی نیا افزود: با حمایت مقام معظم رهبری دو هزار بسته معیشتی از طرف ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) به این شهر اهدا شد که ۱۲۰۰ پکیج به مردم تحویل شده است.

وی تاکید کرد: هزار طرح اشتغال زایی نیز که هر طرح دو نفر را مشغول می کند و سه هزار بسته لوازم تحریر ویژه دانش آموزان از دیگر هدایای ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) بود که ارسال کردند.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان خاطر نشان کرد: دکتر نوبخت با پیگیری های استاندار محترم و سایر مسئولین به مسجدسلیمان آمدند و کلنگ سیزده هزار واحد مسکونی را به زمین زدند.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه پس از زلزله اخیر قریب به ۱۱ هزار نفر به بنیاد مسکن جهت ثبت منازل مراجعه کردند که از این تعداد تاکنون ۹ هزار نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند و دولت نیز برای کمک بازسازی منازل آسیب دیده اعتباری تصویب کرد که از این مبلغ پنجاه درصد یعنی چیزی حدود دویست ونه میلیارد تومان تخصیص داده شد و یک هفته ای است که تعمیرات و بازسازی منازل در سطح شهرستان شروع شده است.

وی تاکید کرد: آن چه که مهم است تاکید برخواسته مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان مبنی بر پیگیری بیکاری کارگران پتروشیمی است تا چند وقت پیش حدود پنج هزار نفر در این پروژه شاغل بودند ولی اکنون پس از آنکه بسیاری از قسمت های این پروژه به اتمام رسیده است، تعداد زیادی از این جمعیت بیکار شده اند و اکنون بلاتکلیف هستند لذا انتظار است برای پیگیری این معضل و همچنین مسئله پتروپالایش پیگیری های لازم صورت گرفته شود ومسئله بیکاری بخشی از جوانان این شهرستان مرتفع شود .

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری نیز در سخنانی اظهار داشت: در این سه روز که به دعوت استاندار محترم از پروژه های مختلف استان به خصوص پتروشیمی و صنایع نفتی بازدید کردیم همه امیدوار بودند و به نیکی از مدیریت استان بابت همکاری با آن ها یاد می کردند.

وی گفت : ما همواره در حالت مبارزه قرار گرفتیم در زمان جنگ هشت ساله دفاع مقدس همه دنیا به جنگ با ما به پا خاستند .
در دوران جنگ اگر تانکی از دست میدادیم کسی به
ما امکانات نمی داد ولی جمهوری اسلامی با توجه به اینکه نوپا بود اما با دست خالی در برابر همه ایستاد و این افتخار را در پرونده خود دارد که یک وجب از خاک این کشور را از دست ندهد.

علی اکبر ناطق نوری خاطر نشان کرد: امروز اگر میبینیم که امریکا واروپا دنبال مذاکره هستند چون اقتدار ایران را میبینند و این اقتدار ثمره خون شهدا است در واقع آن ها می بینند که این ملت با دست خالی در آن زمان آن گونه در برابر دنیا ایستاد و امروز نیز با این موشک های پیشرفته و پهباد هایی که خودشان تولید کردند نمی شود با این ملت نمی توان در افتاد.

وی اضافه کرد: امروز جنگ ما جنگ اقتصادی و جنگ با تحریم ها و تنگناهای اقتصادی و تنها راه این است به اقتصاد داخلی تکیه کنیم کمااینکه مقام معظم رهبری این سال را سال اقتصادی نامیدند و ملت این پیام را به خوبی دریافت کردند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: در این سه روز مشاهده کردیم واقعا کار می شود با وجود مشکلات کار ها به خوبی پیش رفته اند در این سه سال یک وحدت کلمه و مدیریت خوب و همکاری مسئولین است و امیدواریم همینطور پیش برویم .

گفتنی است در این جلسه دکتر یوسف داوودی مدیرعامل این شرکت گزارشی از روند و مراحل انجام پروژه را ارائه دادند