• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۶-۲۶
  • شناسه خبر: 4142

با حضور علی عسگر ظاهری سومین جلسه شورای اشتغال و سرمایه گزاری‌ شهرستان اندیکا برگزارشد

با حضور علی عسگر ظاهری سومین جلسه شورای اشتغال و سرمایه گزاری‌ شهرستان اندیکا برگزارشد. با حضور علی عسگر ظاهری،مدیرکل کمیته امداد،مدیرکل فنی حرفه ای،مدیرکل‌ امور اقتصادی استانداری،مدیرکل امور روستایی،معاون اداره‌ کل کار، ...

با حضور علی عسگر ظاهری سومین جلسه شورای اشتغال و سرمایه گزاری‌ شهرستان اندیکا برگزارشد.

با حضور علی عسگر ظاهری،مدیرکل کمیته امداد،مدیرکل فنی حرفه ای،مدیرکل‌ امور اقتصادی استانداری،مدیرکل امور روستایی،معاون اداره‌ کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی، معاون اداره کل محیط زیست،معاون شهرک‌های صنعتی،معاون اداره کل میراث فرهنگی،فرماندار شهرستان اندیکا،جمعی از مسئولین و کارافرینان و سرمایه گذاران ،سومین جلسه شورای اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان اندیکا برگزار شد.

در این جلسه تصمیم گیری در خصوص کاربری ناحیه صنعتی شهرستان اندیکا و بحث و تبادل نظر با تولید کنندگان و سرمایه گذاران این منطقه در دستورکار مسئولین قرار گرفت.

علی عسگر ظاهری ضمن دعوت مسئولین دستگاه های اجرایی به خرد جمعی و تعامل سازنده گفت:با گذشت ۱۲سال از شهرستان شدن‌ اندیکا تا کنون‌ اقدامات راضی کننده ای در پیشبرد صنعت این منطقه صورت نگرفته و آنگونه که باید،نتوانستیم صنعت را در این حوزه فعال کنیم‌.

وی افزود در بازدیدی‌ که اواخر سال ۹۶ بهمراه‌ استاندار و جمعی از مسئولین استانی‌ از محل شهرک صنعتی اندیکا داشتیم طرح تغییر کاربری این محل به شهرک گلخانه ای مصوب‌ شد که انتظار میرود‌ مسئولین بخصوص مدیران جهاد کشاورزی استان به تعهدات‌ و مصوبات‌ خود پایبند‌ باشند‌.

در ادامه مهندس موصلی مدیرکل کمیته‌ امداد استان خوزستان از رشد منابع اشتغال شهرستان اندیکا از ۳میلیارد به ۸/۷ میلیارد‌ خبر داد و گفت:با این افزایش چشمگیر منابع اشتغال،شغل های بیشتری در شهرستان اندیکا ایجاد خواهد شد و تا حدودی به جامعه هدف نزدیکتر خواهیم شد‌.

وی افزود:بر اساس برنامه ریزی های مدون و تعیین شده در بخش های مختلف صنعت ۳۶۴ شغل در شهرستان اندیکا ایجاد خواهد شد و تمام تلاشمان بر این است تا محدودیت های شهرستان اندیکا را کاهش دهیم‌.

موصلی ادامه داد برای اولین بار در شهرستان اندیکا در حوزه گیاهان دارویی ۵۰ شغل ایجاد کردیم و بر این اساس ۵۰ خانوار توسط شرکت های مرتبط آموزش خواهند دید و پس از تولید،فرآورده ها به همان شرکت فروخته خواهد شد‌،وی افزود:در رشته قالیبافی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال کارگاه قالیبافی راه اندازی کردیم که فرش های آن مستقیما در بازار فرش ایران با‌ قیمت های مناسب عرضه خواهند‌ شد‌ و در این‌ زمینه هم اشتغال چشمگیری صورت گرفته است‌.