• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۶-۱۲
  • شناسه خبر: 4101

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی مسجدسلیمان برگزارشد

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری وبا حضور کلیه اعضای این شورا صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد. حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرماندا ...

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری وبا حضور کلیه اعضای این شورا صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم گفت : از اداراتی در بحث پیگیری مشکلات بهداشتی شهرستان با شبکه بهداشت همکاری دارند تقدیر و تشکر مینمایم و در خصوص پیگیری جدی مشکلات شهرستان ما مجموعه فرمانداری باید اشراف کامل برمسائل ومشکلات شهرستان داشته باشیم و برای رفع آن ها باید پیگیری جدی به عمل آوریم.

حیدر حجتی نیا با بیان اینکه برای رفع بسیاری از معضلات شهر تاکنون اقدامی جدی صورت نگرفته است گفت : اراده ای برای این کار وجود نداشته است و اگر مسئولی نسبت به رفع مشکلات شهرستان بخواهد این گونه برخورد کند مشخص است در زندگی شخصی خود نیز تعهد چندانی به پیگیری مسائل ندارد.

وی افزود: نسبت به رفع مشکلات بهداشتی این شهر که با جان و سلامتی همشهریانمان در ارتباط است نباید بی تفاوت باشیم اگر همین امروز هم قابل حل باشد باید پیگیری کرد.

وی توضیح کرد: ما قصد توهین یا تخریب مسئولی را نداریم ولی نباید بی تفاوت باشیم همان طور که مسئولین مافوق از من انتظاردارند مردم نیز انتظار همکاری و پیگیری مشکلاتشان را دارندمشکلات بهداشتی این شهر قابل توجیه نیستند.

سرپرست فرمانداری در بخش دیگر سخنان خود باتشریح برخی از مشکلات بهداشتی شهر عنوان کرد: بحث سردخانه کشتارگاه دام موضوع حساسی است انتظارداریم که این موضوع بصورت جدی در نظر گرفته شود و از اینکه در مسجدسلیمان کشتارگاه ما سردخانه ندارد یک مساله حیاتی است که توسط مسئولین پیشین و فعلی شهرداری تا کنون باید حل می شد این یک امر حیاتی برای شهر است نمی توانیم نسبت به این مسئله بی تفاوت باشیم.

حجتی نیا ادامه داد: این همه سگ های ولگرد در شهر پراکنده است مایه آبرو ریزی برای شهر است تا کنون یک اقدام موثری برای مقابله با آن انجام نشده به دفعات دیده شده با عناوین مختلف با این مسئله برخورد شده و نتیجه مشخصی صورت نگرفت از شهرداری انتظار می رود مصمم تر برای این قضیه برنامه ریزی کنند.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان بیان کرد:
مردم از ما انتظار پیگیری مشکلات را دارند معضلات موجود در بازار مرکزی شهرستان در نوع خود یک فاجعه است با یک نگاه به این وضعیت مشخص است ذره ای اراده در شهرداری برای رسیدگی به این معضل وجود ندارد.

وی مطرح کرد: مردم به اندازه کافی گرفتار مشکلات و بیکاری هستند ولی نباید با بی توجهی نسبت به رفع مشکلات این شهر بار مشکلات آن ها را دوچندان کنیم.

حجتی نیا خاطر نشان کرد: حداقل کاری که برای رفع مشکل این بازار مرکزی می شود انجام داد این است که با تاسیس یک بازارچه از بروز ترافیک توسط دستفروش ها در جاده اصلی جلوگیری شود این بی نظمی ها و معضلات چهره بدی را در شهر ایجاد کرده باید برای این مشکلات راه حل پیداکرد تا کی این جمله گفته شود که باید اعتبارات بیاید.

وی افزود : باید بگویم مشکلات این شهر با این باید ها و اگر ها حل نخواهد شد باید اراده جدی در کارهایمان وجود داشته باشد .

حجتی نیا اضافه کرد: شبکه بهداشت نظارت بر روی لبنیات فروشی ها برا رعایت مسائل بهداشتی را باید تشدید کند که اتفاق ناراحت کننده ای در خصوص بروز برخی بیماری ها ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: از شبکه بهداشت ودرمان انتظار داریم بحث های مربوط به تب مالت، امنیت و سلامت پرسنل را از فردا عملی کنید و در خصوص میزان سلامت و بیماری هایی که حساسیت خاصی دارند آماری از آن ها ارائه شود بالاخره سلامتی مدیران و پرسنل ادارات هم در سطح ادارات و هم در خانواده ها اثر گزار است واز اداره ورزش هم انتظار داریم در ارتباط با ورزش و سلامتی پرسنل و مدیران ادارات برنامه ریزی مناسبی را اتخاذ کنند.