• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۶-۰۷
  • شناسه خبر: 4067

آغاز عملیات ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان مسجدسلیمان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و علی عسگرظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی + تصاویر

با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، استاندار خوزستان، مدیرعامل بنیاد مسکن و فرماندار مسجدسلیمان کلنگ احداث پروژه مسکن ۱ ...

با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، استاندار خوزستان، مدیرعامل بنیاد مسکن و فرماندار مسجدسلیمان کلنگ احداث پروژه مسکن ۱۴۰۰ واحدی به زمین زد‌ه شد.

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در آیین کلنگ زنی مجموعه ۱۴۰۰ واحدی  ضمن تبریک هفته دولت گفت: برای جبران خسارت به مناطق زلزله زده این شهرستان با جدیت در حال تلاش هستیم که روند بازسازی با سرعت پیش برود ، سفرهای هیات دولت و مسئولین به این شهرستان مصوبات مهمی در پی داشت از جمله این مصوبات کلنگ زنی احداث ۱۴۳۴ واحد که واحدهای صددرصد تخریبی بودندو امروز کلنگ شروع به کار آن زده شد و این مهم توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت خواهد گرفت.
ظاهری ادامه داد:۱۳۰۰ واحد نیزجزء تعهدات شرکت نفت است باید تکمیل و بازسازی شوند واین شرکت ۵۱ میلیارد تومان برای تکمیل پانصد واحد که پیشرفت بالای پنجاه درصد دارند متقبل شدند و با رایزنی هایی که با وزیر محترم نفت داشتم ۱۲۵ میلیارد برای بازسازی پانصد واحد باقیمانده در نظر گرفتند.
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی درپایان افزود :ده هزارو دویست واحد در بافت فرسوده مسجدسلیمان در تعهدات دولت قرار گرفته که هر واحد با صدمیلیون تومان تسهیلات و وام بلاعوض ‌تکمیل خواهد شد،در بحث فرودگاه هیات دولت ۲۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات جهت راه اندازی فرودگاه در نظر گرفتند که انشالله باهمت و نگاه ویژه مسئولین کشوری واستانی رونق و آبادانی به این شهر که دین خود را به کشور اداء کرده باز خواهد گشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز گفت: بافت این شهرستان فرسوده است و نیاز است که واحدهای مسکونی موجود در آن در برابر حوادث غیر مترقبه مانند زلزله ایمن باشند.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به مجموعه خسارتی که گزارش شد، گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته اعلام شد که یک هزار و ۴۰۰ واحد نیاز به بازسازی دارند و علاوه بر آن تعداد هشت هزار واحد دیگر باید تعمیر شوند.

نوبخت با بیان اینکه به همین منظور همه منابع شامل تسهیلات و اعتبارات برای جبران خسارات و نیز بازسازی تامین و ابلاغ شد، افزود: در همین راستا از خجستگی هفته دولت که مقارن با سالرو شهادت شهدای گرانقدر دولت یعنی شهید رجایی و شهید باهنر است برخوردار شدیم و در منطقه حضور پیدا کردیم تا عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

وی یادآورشد: محلی که هم اکنون برای انجام این پروژه آماده شده به واحدهایی اختصاص دارد که امکان نوسازی منازل آسیب دیده از زلزله در جای سابق نبوده است.

نوبخت همچنین به تعهد شرکت نفت در رابطه با شهر داشته اشاره کرد و گفت: تعهد این شهرک مربوط به یک هزار و ۳۰۰ واحد بوده و علاوه بر این با توجه به شرایط خاص مسجدسلیمان ضروری است که برخی از واحدهای فرسوده این شهر نوسازی و احیا شوند که به همین جهت در سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت با همکاری بنیاد مسکن این اقدام مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: نتیجه بررسی ها نشان می دهد که حداقل ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده این شهر را بتوانیم نوسازی کنیم که قطعا بخشی از آن در محلات فعلی انجام نخواهد شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر اینکه یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده، دولت برنامه ریزی روزی های لازم برای انجام نوسازی ۱۰ هزار واحد دیگرکه به زلزله مرتبط نیست را در دستور کار خود قرار دارده و می توان گفت امروز کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت و نوسازی ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی را در مسجید سلیمان به زمین زده شده است.

نوبخت با تاکید بر اینکه وضعیت شهر به گونه ای است که ما برای پیشگیری از حوادث دیگر و برای احیای این شهر باید این اقدام را انجام دهیم، افزود: سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت متعهد انجام این کار است که بنیاد مسکن هم اجرای این کار را بر عهده دارد و امیدوارم که در آینده نزدیک، بخش به بخش این واحدهای که در حال احداث هستند به پایان برسد