• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۴-۱۸
  • شناسه خبر: 3640

رییس بنیاد مسکن مسجدسلیمان :با توجه به قدمت ساختمانها امکان تعمیر بسیاری از منازل آسیب دیده وجود ندارد.

رییس بنیاد مسکن مسجدسلیمان :با توجه به قدمت ساختمانها امکان تعمیر بسیاری از منازل آسیب دیده وجود ندارد. ابراهیم جعفری شهنی رییس بنیاد مسکن شهرستان مسجدسلیمان در جلسه فوق العاده امروز مدیریت بحران گفت: در زلزله دیروز و پس ...

رییس بنیاد مسکن مسجدسلیمان :با توجه به قدمت ساختمانها امکان تعمیر بسیاری از منازل آسیب دیده وجود ندارد.
ابراهیم جعفری شهنی رییس بنیاد مسکن شهرستان مسجدسلیمان در جلسه فوق العاده امروز مدیریت بحران گفت: در زلزله دیروز و پس لرزه های آن به بیش از هزار واحد در روستاها و دوهزارواحد در شهر خسارت وارد شده است و ساختمانهای آسیب دیده از زلزله که قدمت بالایی دارند امکان تعمیر بسیاری از آنهاوجود ندارد.
جعفری شهنی ادامه داد: خطرات تخریب ساختمانها در پس لرزه ها بیشتر است وامکان تخریب ساختمانها همیشه وجود دارد و  باید یک نگاه ملی برای جابجایی مناطق آسیب دیده و آسیب پذیر داشته باشیم.
رییس بنیادمسکن افزود: برآورد اولیه خسارت زلزله توسط کارشناسان و گروه ارزیاب بنیادمسکن درحال انجام است اما ما در این راستا با دو چالش مواجه هستیم نخست اینکه عمده منازل در مناطق آلوده به نفت و گاز هستند و دوم اینکه امکان بازسازی مناطقی که در دره ها و مسیلها ساخته شده اند وجود ندارد باید مناطق دیگری برای ساخت و ساز و جایگزینی در نظر بگیریم.