• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۳-۱۷
  • شناسه خبر: 3444

پلیس راه استان خوزستان:تردد خودروهای سنگسن در بعدازظهر جمعه در مسیر اهواز _ایذه به سمت شهرکرد ممنوع است.

پلیس راه استان خوزستان اعلام کرد: تردد تمامی تریلرها و کامیون ها در بعداز ظهر جمعه در مسیر اهواز – ایذه به سمت شهرکرد و برگشت ممنوع است. پلیس راه خوزستان در اطلاعیه خود آورده است: به استثنای خودروهای حامل مواد سوخت ...

پلیس راه استان خوزستان اعلام کرد: تردد تمامی تریلرها و کامیون ها در بعداز ظهر جمعه در مسیر اهواز – ایذه به سمت شهرکرد و برگشت ممنوع است.

پلیس راه خوزستان در اطلاعیه خود آورده است: به استثنای خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی تردد تمامی تریلرها و کامیون ها از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۱۷ خرداد در جاده اهواز – هفتکل – باغملک – ایذه- شهرکرد و برگشت ممنوع بوده و مسیر جایگزین جاده اهواز – اندیمشک – خرم آباد -اصفهان – شهرکرد است.
همچنین پیش از این نیز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص تردد در مسیرهای این استان همزمان با تعطیلات عید فطر اعلام کرد: آزادراه اندیمشک – پل زال در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت تردد خروج ۱۱ هزار و ۳۰۲ خودرو و ثبت ورود هفت هزار و ۵۶۶ خودرو، پرترددترین جاده در خوزستان بود.
بر اساس این گزارش، دیگر جاده‌های پر تردد خوزستان بهبهان – گچساران، جاده قدیم اندیمشک-پل زال، اندیمشک- دهلران، دهدز-لردگان، هندیجان- دیلم، بهبهان –دیلم، و مسجدسلیمان-شهرکرد هستند که از ترافیک روانی برخوردار هستند.
برابر اعلام این اداره کل، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۴ سامانه تردد شمار، ورود ۲۹ هزار و ۶۸۹ خودرو به خوزستان و خروج ۳۷ هزار و ۴۳۵ خودرو از هشت مسیر ارتباطی استان را به ثبت رسانده‌اند.
جاده‌های اهواز -شوش، ماهشهر- بندرامام خمینی (ره) و بندر امام خمینی (ره) – ماهشهر بیشترین تردد درون استانی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
بر اساس این گزارش، ۶٫۱ درصد از راه‌های برون شهری ۶٫۷ از راه‌های شریانی و ترانزیتی و هفت درصد از راه‌های روستایی کل کشور در استان خوزستان قراردارد.
خوزستان ششمین استان کشور در طول راه‌های برون شهری (بدون راه‌های روستایی) و هفتمین استان کشور در میزان طول راه‌های شریانی و ترانزیتی کشور است.
خوزستان ۱۸ هزار کیلومتر جاده، ۵۶ جاده ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه دارد.