• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۳-۱۴
  • شناسه خبر: 3433

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مسجدسلیمان:آمار اعزام بیماران به استان کاهش چشمگیری داشته است

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مسجدسلیمان:آمار اعزام بیماران به استان کاهش چشمگیری داشته است. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان در نشست خبری با خبرنگاران و مدیران سایت های خبری مسجدسلیمان گفت:شهرستان مسجدسلیما ...

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مسجدسلیمان:آمار اعزام بیماران به استان کاهش چشمگیری داشته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان در نشست خبری با خبرنگاران و مدیران سایت های خبری مسجدسلیمان گفت:شهرستان مسجدسلیمان در بخش درمانی معین شهرهای اطراف است و مابایدپاسخگوی نیازها و کمبودهای شهرستانهای اطراف باشیم که این امر وظیفه ما را سنگین تر می کند.
دکتر سرمست ادامه داد:در جهت خدمات رسانی و حفظ سلامت شهروندان طرح بسیج ملی کنترل فشارخون را به اجرا گذاشتیم تا با پیشگیری از فشار خون که به آن قاتل خاموش هم گفته می شود از بار درمانی و اجتماعی و روانی در خانواده ها و جامعه بکاهیم.
وی همچنین گفت: یافتن بیماران دارای فشار خون کمک بزرگی به حوزه بهداشت و درمان خواهد کرد و بخش عمده ای از هزینه های درمانی و مشکلات ناشی از این بیماری را کاهش خواهد داد واین طرح با همکاری بیمارستانها ،کلنیک ها ، ادارات و ارگانها از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد و همچنین از هیجده خرداد لغایت ۱۵ تیرماه در ۱۱ پایگاه ثابت مثل بیمارستانها،کلنیکها و اداراتی همچون تامین اجتماعی و امورمالیاتی و.. جهت تست فشار خون شهروندان دایر شده و گروه هدف ما افراد بالای ۳۰ ،بیماران کلیوی ودیابتی وهمچنین خانمهای بارداراست‌ که بعد از ۱۵ تیرماه کسانی که مشکل فشارخون دارند براساس اطلاعات  ثبت شده آنها به مراکز درمانی جهت کنترل فشار خون و درمان ارجاع داده خواهند شد.
دکتر سرمست در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با افزایش سکته های مغزی وقلبی در جامعه عنوان کرد:  ما در این راستا  کد ۷۲۴ را راه اندازی کردیم و با توجه به راه اندازی سی تی اسکن شهرستان و تهیه داروهای مورد نیاز این بیماران ، ما مشکلی برای اجرای این کد نداریم و بیمارانی که دچار سکته یا علائم سکته هستند و به اورژانس مراجعه می کنندکه  توسط متخصصین و پرسنل آموزش دیده علایم آنها کنترل و اگر تشخیص سکته مغزی داده شد با توجه به وضعیت بیمار دارو تزریق خواهد شد ونکته مهم اینکه برای نجات این بیماران از زمان بروز علایم سه ساعت زمان طلایی وجود دارد تا بیمار نجات پیدا کند و اگر بیمار بعد از زمان طلایی مراجعه کند دارو تاثیر گذار نخوهد بود که جا دارد اینجا از نماینده محترم شهرستان جناب آقای ظاهری به خاطر تلاشها و پیگیری مداوم برای راه اندازی دستگاه سی تی اسکن تشکرویژه داشته باشم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان در ارتباط با اعزام بیماران به بیمارستانهای مرکز استان گفت: در گذشته به دلیل نبود دستگاه سی تی اسکن و جراح مغز و اعصاب و کمبود امکانات آمار اعزامها بسیار بود اما اکنون این آمار بسیار پایین آمده است وبیشتر اعزامهای ما مربوط به اندوسکوپی ،مسمومیت ها ،جراحی اطفال ،مراقبتهای ویژه اطفال و…می باشد و آمبولانسهای مربوط به اعزام در حال حاضر یک دستگاه می باشد که در آینده نزدیک تعدا  دو دستگاه آمبولانس اعزامی جهت رفاه حال بیماران تهیه و تجهیز می شود.
دکتر سرمست در ارتباط با زباله های عفونی بیمارستانها و بخش عفونی اظهار داشت :دستگاه امهاء زباله با ظرفیت ۵۰۰ لیتر در بیمارستان ۲۲ بهمن وجود دارد و از طرفی امهاء زباله های سطح شهر وابسته به بخش خصوصی است و در این راستا با تعاملاتی که با دانشگاه علوم پزشکی و نماینده محترم شهرستان داشتیم به زودی این بیمارستان به دستگاه امهاء زباله با ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر مجهز خواهد شد که نصب این دستگاه جوابگوی امهاء زباله بیمارستان و همچنین زباله های عفونی سطح شهر خواهد بود.
مدیر شبکه بهداشت درپایان افزود: درمانگاه ۲۲ بهمن که در مکان بیمارستان قدیم ۲۲ بهمن دایر است و به لحاظ اینکه این ساختمان قدیمی است جهت رفاه حال شهروندان به ساختمان پلی کلینیک منتقل و ساختمان قدیم تخریب خواهد شد و بیمارستان جدید نور در آن تاسیس خواهد شد .