• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۱-۲۴
  • شناسه خبر: 3210

مسیر آب به سمت هور تسهیل شده است

مسیر آب به سمت هور تسهیل شده است سرپرست فرمانداری اهواز گفت:مقرر شده است خروجی آب به سمت هور تسهیل شود و در جلسه‌ای تشکیل و تقسیم کار شد. همچنین مقرر شده با فراهم کردن تجهیزات لازم مسیر آب به سمت هور تسهیل شده تا آب از غ ...

مسیر آب به سمت هور تسهیل شده است

سرپرست فرمانداری اهواز گفت:مقرر شده است خروجی آب به سمت هور تسهیل شود و در جلسه‌ای تشکیل و تقسیم کار شد. همچنین مقرر شده با فراهم کردن تجهیزات لازم مسیر آب به سمت هور تسهیل شده تا آب از غرب اهواز خارج شود.

جمال عالمی نیسی، سرپرست فرمانداری اهواز،در رابطه با چگونگی وضعیت آبگرفتگی‌ها در سطح شهر اهواز، اظهار کرد: در حال حاضر خطری شهر را تهدید نمی‌کند و شرایط عادی است، همچنین سطح آب رودخانه کارون در حال فروکش است و درصورت امتداد این وضعیت، مسیر ارتباطی در جاده‌های ساحلی بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: منطقه کوی‌سیاحی از نقطه خطر خارج شده و سیل‌بند مناطق گلبهار و گلدشت در راستای کاهش خطرات در حال تکمیل است؛ همچنین از چند روز گذشته عملیات احداث سیل‌بند در ملاشیه را در جهت ممانعت از رهاسازی روان‌آب‌ها و مقابله با هرگونه خطر احتمالی آغاز کرده‌ایم.

عالمی‌نیسی گفت: عملیات انسداد زهکش شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا انجام و تقریبا ورود آب به سمت منطقه عین ۲ قطع شده است که شاهد این مدعا، شادی و یزله  مردم در امتداد جاده منطقه عین ۲ در روز گذشته است.

وی افزود: خطری شهر اهواز را تهدید نمی‌کند و تنها روان‌آبی که در محدوده پنج کیلومتری بالاتر از منطقه الهایی و حمیدیه بود جای نگرانی داشت که با مسدود شدن کانال چمران، آب دیگر از این طریق وارد اهواز نمی‌شود. همچنین از سمت منطقه الهایی مقداری آب از رودخانه کرخه و دز سر ریز می‌شود که با احداث دژ در قسمت غربی کانال سلمان که انتقال‌دهنده روان‌آب‌ها به سمت کارون و هور است، از آن جلوگیری می‌شود و اهواز از این سمت نیز در امنیت به سر می‌برد.

عالمی نیسی بیان‌کرد: مقرر شده است خروجی آب به سمت هور تسهیل شود و در جلسه‌ای تشکیل و تقسیم کار شد. همچنین مقرر شده با فراهم کردن تجهیزات لازم مسیر آب به سمت هور تسهیل شده تا آب از غرب اهواز خارج شود