• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۱-۲۱
  • شناسه خبر: 2830

ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان افتتاح گردید.

ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان افتتاح گردید. به گزارش پایگاه خبری ایران مهر  آیین افتتاح  ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ،حا ...

ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان افتتاح گردید.
به گزارش پایگاه خبری ایران مهر  آیین افتتاح  ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ،حاجی زاده  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، قنبری سرپرست فرمانداری ،سلیمانی شهردار و جمعی از روسای ادارات برگزار گردید . نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در این افتتاحیه گفت:از مجموع ۵۱ بلایایی که در جهان رخ میدهد متاسفانه ۳۲ بلا وبحران در کشور ما رخ می دهد و از این مجموع ۲۹ تا در استان خوزستان حادث می شود بنابراین ما باید همیشه آماده ، به روز ، آموزش دیده ومجهز باشیم تا در مواقع بحران ها دچار مشکل نشویم.
علی عسگرظاهری ادامه داد: در استان ما سیل ،زلزله ،گردوخاک و…بسیار اتفاق می افتد ما باید تجهیزات و افراد آموزش دیده در اختیار داشته باشیم ونقاط حادثه خیز را شناسایی و با برنامه ریزی مدیریت کنیم نه اینکه منتظر بنشینیم تا حادثه اتفاق بیفتد بعد وارد عمل شویم.
حاجی زاده مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان نیز در ادامه این افتتاحیه طی سخنانی عنوان داشت: در هر جای کشور کم وکاستیهایی وجود دارد اما این کم وکاستیها وسوء تدبیرها ربطی به سیاستهای نظام ندارد ،در لابه لای خدمات بزرگی که جمهوری اسلامی انجام داده قصورها وکوتاهی ها قابل شمارش نیست .
حاجی زاده ادامه داد:در استان خوزستان ۱۳ سالن چند منظوره مدیریت بحران راه اندازی شد و ۷سالن دیگر هم در حال ساخت و راه اندازی است در بعضی شهرها چهار یا پنج بحران اصلی رادارند که مسجدسلیمان در بعضی زیر ساختها دچار مشکل است وهمچنین  روی گسل زلزله قرار گرفته وبلایای دیگر همچون  آتش سوزی ،آلودگی مناطق به نفت وگاز، رانش کوه و…را داردکه باید ستاد مدیریت آن همیشه  مجهز و آموزش دیده وآماده باشند .
حاجی زاده در ادامه افزود: در شهری که به نام اولین هاست در بعضی مناطق آب جیره بندی می شود ،در بعضی دره ها ورودخانه ها سالهاست لایروبی و سیلاب بندی نشده ،این سالن سالها بود که نیمه کاره مانده باید بپذیریم این شهر در اثرغفلت عده ای به حق خود نرسید این سالن باید تجهیزاتش تکمیل شود و مرکز آموزش مدیریت بحران به همه اقشار جامعه از جمله مردم،مسئولین ،اصحاب رسانه ،سازمانهای مردم نهاد و… شود .