• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۱-۱۹
  • شناسه خبر: 2813

آغاز دو پروژه بزرگ مخابراتی (پروژه فیبر نوری و طرح فیبر خانگی FTTH) در مسجدسلیمان.

آغاز دو پروژه بزرگ مخابراتی، پروژه فیبر نوری و طرح فیبر خانگی (FTTH) در مسجدسلیمان. به گزارش پایگاه خبری ایران مهر :دو پروژه فیبر نوری و طرح فیبر خانگی (FTTH) با حضور مدیرکل مخابرات استان خوزستان ،ظاهری نماینده مردم مسجد ...

آغاز دو پروژه بزرگ مخابراتی، پروژه فیبر نوری و طرح فیبر خانگی (FTTH) در مسجدسلیمان.
به گزارش پایگاه خبری ایران مهر :دو پروژه فیبر نوری و طرح فیبر خانگی (FTTH) با حضور مدیرکل مخابرات استان خوزستان ،ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان ،لالی ،هفتکل و اندیکا، عباسی زاده رییس اداره مخابرات مسجدسلیمان و جمعی از مسئولین آغاز شد.
عباسی زاده رییس اداره مخابرات شهرستان مسجدسلیمان در ابتدای این برنامه گفت: از نماینده مردم مسجدسلیمان  در مجلس شورای اسلامی بخاطر تلاشهای شبانه روزی جهت رفع مشکلات مردم و همچنین از مدیرکل محترم مخابرات دکتر فلاح زاده که نگاه ویژه ای به مناطق محروم داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم بایدخاطر نشان کنم که شهر مسجدسلیمان و همچنین لالی واندیکا به دلیل موقعیت خاصی که دارند دارای مشکلات فرآوانی در حوزه مخابرات بودند ما بیست وچهار هزار مشترک به صورت فعال داریم که خدمات با کیفیتی به آنها ارائه نمی شد اما با پیگیری های مستمر نماینده تلاشگر شهر در گام اول ما چهل درصد از مناطق را تحت پوشش قرار دادیم واز بستر کابل مسی به فیبر نوری تغییر دادیم.
عباسی زاده ادامه داد:شهرستان مسجدسلیمان در خوزستان پیشتاز استفاده از فیبر خانگی است و اولین مشترکان فیبر خانگی در اول فروردین تحت پوشش شبکه قرار خواهند گرفت و گامهای بعدی این پروژه هم بلافاصله جهت رفاه حال هموطنان برداشته خواهد شد.
فلاح زاده مدیرکل مخابرات استان خوزستان نیز طی سخنانی عنوان داشت: هدف ما توسعه وارتقاء ارتباطات در تمام شهرهای استان مخصوصا مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است باید بپذیریم تلفن ثابت جذبه خود را از دست داده وجای خود را به تکنولوژیهای جدید از جمله اینترنت ،دیتا و تلفن های همراه و..‌‌داده است و ضرورت توسعه این بخشها در استان خوزستان بسیار نمود پیدا کرده است.
دکتر فلاح زاده ادامه داد: نماینده مردم مسجدسلیمان ،لالی ،اندیکا و هفتکل گامهای بزرگی در این راستا برداشته کارهایی که این نماینده تلاشگر و دلسوز برای این شهرها به سرانجام رسانده طی بیست سال گذشته بی نظیر بود.
مدیرکل مخابرات خوزستان در ارتباط با سایتهای جدید مخابراتی افزود: در بخش تلفن همراه ۱۵۰ سایت به استان خوزستان تعلق که از این تعداد ۴۱ سایت متعلق به شهرستانهای مسجدسلیمان ،لالی واندیکا است که اعتبار این کار  بالغ بر بیست میلیارد تومان است و ۳۰ سایت راه اندازی شده  و مابقی تا پایان فروردین تکمیل خواهد شد.
دکتر فلاح زاده در پایان افزود :بعلت قدیمی بودن بافت شهر مسجدسلیمان و وجود گاز موانع ومشکلاتی در ارتباط با تلفن ثابت برای ما وجود داشت که ما چاره کار را در استفاده از فیبر نوری دیدیم و کشور ایران و همچنین شهرستان مسجدسلیمان پیشتاز در استفاده از فیبر نوری است که امیدواریم بتوانیم با حمایتهای نماینده محترم این پروژه و همچنین پروژه های رینگ و فیبر نوری را در دیگر مناطق و شهرستانها اجرایی کنیم .
علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه طی سخنانی افزود: زمانی در مسجدسلیمان ،لالی واندیکا ارتباطات و آنتن دهی بسیار پایین بود که با برنامه ریزیهایی که انجام دادیم زمینه اجرای سایتها و دکل های جدید را فراهم کردیم که الان حتی در دور افتاده ترین مناطق مثل بابا روزبهان وهارکله و….هم ارتباطات وآنتن دهی در حال گسترش و پیشرفت است.
نماینده مردم مسجدسلیمان ادامه داد : تحول بزرگی در حوزه مخابرات و ارتباطات اتفاق افتاده ودر حال رخ دادن است اگر ما الان به اندازه بیست سال کار کرده ایم این را مدیون تلاشهای همه عزیزان می دانم ما هم در مسجدسلیمان و هم در لالی و اندیکا پیشرفت خوبی در ‌ داشتیم پوشش آنتن دهی و مخابراتی بسیار گسترده شده وانشالله اولین مشترکین فیبر نوری هم در فروردین ماه وارد مدار خواهند شد.